Bezpieczna jazda – czyli jak wybrać ubezpieczenie samochodu i spać spokojnie?

Dodaj komentarz

WypadekSzczęśliwcy, którzy są właściciela mi samochodu wiedzą, że na drodze może dojść do różnych sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dlatego tak istotne jest ubezpieczenie samochodu.

Bardzo ważne jest ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie jest obowiązkowe i chroni nas na wypadek sytuacji, gdy wyrządzimy szkodę innemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jest to podstawowe i konieczne ubezpieczenie, które reguluje ustawa i jeśli nie mamy ważnej polisy to możemy ponieść konsekwencje.

W sytuacji, gdy zatrzyma nas policja i nie będziemy mieli ubezpieczenia OC to może dojść do odholowania pojazdu na parking policyjny, gdyż takie auto nie ma prawa poruszać się po drogach.

Sytuacja jest jeszcze gorsza, jeśli bez ważnej polisy doprowadzimy do wypadku i będziemy zobligowani do poniesienia kosztów naprawy samochodu osoby poszkodowanej. Mogą być to naprawdę duże sumy, dlatego zawsze należy dokładnie pilnować terminu wygaśnięcia umowy. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej przypominają o kończącej się umowie i zachęcają do przedłużenia umowy, jednak najlepiej samemu pamiętać o tym ważnym momencie.

Dodatkowym ubezpieczeniem jest AC czyli ubezpieczenie, które chroni nasz pojazd oraz jego wyposażenie przed wypadkami losowymi np. pożarem, zatopieniem, aktami wandalizmu czy kradzieżą. W przypadku ubezpieczenia AC warto przeczytać dokładnie warunki umowy, którą mamy podpisać z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdyż zazwyczaj w ofercie informacje są podane ogólnie, a umowa szczegółowo określa, w jakich sytuacjach możemy spodziewać się wypłaty odszkodowania. Niejednokrotnie umowa nie obejmuje wszystkich losowych wypadków, zatem warto sprawdzić zanim podpiszemy dokumenty.

Ubezpieczenie samochodu jest bardzo ważne, ponieważ chroni zarówno nas jak i innych poruszających się na drogach w momencie wyrządzenia szkody. Jest to o tyle istotne, ponieważ do różnego rodzaju stłuczek, wypadków i kolizji dochodzi codziennie na naszych drogach niezliczona ilość. I tak naprawdę, każdego dnia, gdy siadamy za kierownicą naszego samochodu może nas spotkać trudna sytuacja.

Wpis sponsorowany 11 April 2013
Wpisy powiązane tematycznie:
    Nie znaleziono

Jeden komentarz do “Bezpieczna jazda – czyli jak wybrać ubezpieczenie samochodu i spać spokojnie?”

  1. Jacek napisał(a):

    Do tego trzeba dodać jeszcze, że jazda bez OC skutkuje grzywną w wysokości nawet 3200 złotych.

Zostaw komentarz

Proszę pamiętać oraz przestrzegać politykę komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, napisz do mnie e-maila.