Seat Leon 3 generacja (2012 – prototyp)

Dodaj komentarz

Według wielu spekulacji nowa wersja Seata Leona będzie dostępna już (a może dopiero) w roku 2012. Jednak zaznaczam, że są to tylko przypuszczenia, ponieważ firma Seat nie udostępnia wielu informacji o produktach nad którymi pracuje aktualnie. Jak na razie możemy tylko podziwiać zdjęcia prototypu, które zostały opublikowane w belgijskim serwisie motoryzacyjnym (Jedno widoczne po lewej stronie, drugi na w galerii na dole).

Według informacji ukazujących się w Internecie nowy Leon ma być oparty o płytę podłogową VW Golfa 7. Podobnie sprawa ma wyglądać z silnikami i większość ma być zaczerpnięta z sztandarowego modelu koncernu z Niemiec. Myślę, że dla nikogo nie będzie zaskoczeniem 7-biegowa skrzynia biegów DSG oraz silniki benzynowe HCCI. Dla bardziej ekologicznych kierowców przewidywany jest hybrydowy system napędowy Twin Drive, który połączy 1,5-litrowego diesla z trzema silnikami elektrycznymi (pozwalającymi na przejechanie 48km wykorzystując tylko energię elektryczną). Z załączonych poniżej zdjęć możemy wnioskować, że twórcy Leona nie zrezygnują z schowanych klamek w tylnich drzwiach w wersji 5-cio drzwiowej.

Więcej informacji o najnowszej prototypie Leona znajdziesz tutaj.

Udało mi się zdobyć kilka dodatkowych zdjęć z testowej jazdy prototypem Leona, jednak jest on dobrze schowany pod ciemną płachtą. Możemy tylko wyobrażać sobie jego sportowe linie, jednak sylwetka pokazuje orientacyjny kształt całej bryły. Na moje oko będzie on kilka cm niższy od swojego poprzednika. Z ostateczną oceną wyglądu nowego modelu musimy jednak poczekać, aż Seat zdecyduje się upublicznić swoje dziecko bez zbędnych dodatków. Zapraszam do galerii.
[ad#Google Adsense]
[Not a valid template]

Pliki pochodzą z worldcarfans.com oraz autofans.be

A Wy co myślicie o nowym wcieleniu Leona?

2 Komentarze(y) do “Seat Leon 3 generacja (2012 – prototyp)”

  1. Bartek napisał(a):

    Jeśli chodzi o tą wersje to wyglądem nie robi błysku oka u maniaka motoryzacji 🙂

  2. bosi napisał(a):

    Wygląda jak delikatny face lifting 2. generacji.
    Osobiście wolałbym powrót do korzeni Leona I, ale chyba jego stylistykę przejmie nowa Skoda (prototyp L czy M czy jakoś tak)

Zostaw komentarz

Proszę pamiętać oraz przestrzegać politykę komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, napisz do mnie e-maila.