Czy wygoda wpływa na bezpieczeństwo na drodze?

Dodaj komentarz

Niedoceniany komfort!

Komfort podczas jazdy samochodem jest niezbędny przede wszystkim dla kierowcy. Przed wyruszeniem w drogę zawsze warto dostosować położenie lusterek do własnych preferencji, a także ustawić fotel tak, by czuć się wygodnie i mieć sporą swobodę ruchów. Jeśli kierowca odczuwa bóle pleców podczas długiej jazdy, dobrze jest zakupić dodatkową narzutę zdrowotną na fotel kierowcy. Dzięki temu ból lub dyskomfort, które pojawiały się podczas długiej jazdy, nie będą już miały miejsca. Do kupna wyposażenia można wykorzystać zarówno sklepy tradycyjne, lub dobry sklep online, w którym znajdziemy często produkty samochodowe o niższej cenie, niż w tradycyjnych punktach.
Opony - bezpieczeństwo

Przygotowanie do podróży

Przed wyruszeniem w drogę, dobrze jest ustalić dokładnie trasę, a także zabrać ze sobą nawigację satelitarną GPS. Dzięki niej odnalezienie drogi, nawet  do kompletnie nieznanego przez nas miejsca, będzie banalnie proste. Przed uruchomieniem nawigacji dobrze jest wcześniej zaktualizować w niej mapy. Dzięki temu kierowca podczas jazdy może być na bieżąco informowany o radarach, które pojawiają się przy drodze, a nawet o ruchu na drodze czy płatnych autostradach. Wygoda podczas jazdy samochodem zapewnia pozytywne emocje i mniej męczy. Dzięki temu kierowca może skupić się na jeździe, a szanse na wypadek znacznie spadają. Warto wykorzystywać wszystkie możliwości, by zrobić podróż maksymalnie komfortową – takie działanie poprawia bezpieczeństwo na drodze i gwarantuje bezpieczny powrót.

Nie zapominaj o oponach!

Każda wycieczka samochodowa powinna być poprzedzona sprawdzeniem podstawowego wyposażenia samochodu. Jednym z takich elementów, o które należy zadbać, są dobrej jakości, dopasowane do warunków atmosferycznych opony. Trzeba pamiętać o ich sezonowej wymianie, a gdy tylko stare opony zaczną się niszczyć, zakupić nowe egzemplarze wysokiej jakości. Utrata przyczepności spowodowana warunkami pogodowymi może się dla kierowcy i pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego, skończyć bardzo źle. Zadbanie o sprawność podsystemów samochodu, jak i jego wyposażenie (opony, koło zapasowe, poziom olejów i płynów, gaśnica i apteczka) stanowi podstawę udanej i bezpiecznej wycieczki samochodowej. Bez stosownego przygotowania nie warto wyruszać samochodem na wyprawę – może to się wiązać ze sporym niebezpieczeństwem, któremu inaczej nie da się zapobiec, niż przygotowując się zawczasu. Wygoda i komfort jazdy niepodzielnie wiążą się z bezpieczeństwem i udanym dotarciem do wyznaczonego celu. Stosowanie dodatkowych gadżetów i wyposażenia może znacznie ułatwić podróżowanie.

Wpisy powiązane tematycznie:
    Nie znaleziono
  1. Seat Leon napisał(a):

    Wpis jest na blogu już dosyć długo, a jeszcze nikt nie dodał do niego komentarza...

    A co Ty sądzisz o tym, co napisałem?

Zostaw komentarz

Proszę pamiętać oraz przestrzegać politykę komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, napisz do mnie e-maila.