Zawsze sprawne wycieraczki samochodowe

Dodaj komentarz

wycieraczki samochodoweJest marzec, wiosna, pogoda zaczyna się zmieniać, lada moment nadejdą dni gwałtownych burz i ulewnych deszczów. Jedziesz szosą samochodem i trafia ci się taka właśnie ulewa. Leje, zalewa szyby, więc włączasz wycieraczki. A te zamiast płynnie zgarniać wodę skaczą po szybie, skrzypią, zacinają się. Wody nie tylko nie zgarniają, ale ją rozmazują, widoczność się nie tylko nie poprawia, ale jeszcze pogarsza.

Takie historie nie są wymyślone. Po okresie zimowym przydarzyły się już niejednemu kierowcy. Pióra wycieraczek, które w zimie często zgarniały z szyby zmarzniętą szadź postrzępiły się, chociaż często nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Takie wycieraczki szyby już dobrze nie wyczyszczą. I nie da się tego zreperować. Pióra, które nie sprostały zimowym warunkom muszą zostać czym prędzej wymienione.

Wycieraczki samochodowe, chociaż niepozorne i często zaniedbywane są bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa na drodze. Co do zasady wszyscy kierowcy o tym wiedzą, w praktyce zbyt często zapominają. Nawet w przeliczeniu na złotówki nie opłaca się zakładać byle jakich wycieraczek. Zysk będzie pozorny. Nie najlepszej jakości guma szybko się zużyje i postrzępi, a pióra wycieraczek trzeba będzie wymienić ponownie. Dobre wycieraczki powinny na pełnej długości przylegać do szyby, a ich kluczowa część, czyli właśnie ta gumowa, powinna być wyprodukowana z gumy o bardzo wysokiej jakości, maksymalnie odpornej na skrajne temperatury powietrza i warunki pogodowe. Wiele wyrobów spełnia te wymagania. Na polskim rynku można dostać wycieraczki Bosch, firmy powszechnie znanej z produktów najwyższej klasy. Firma Valeo wycieraczki dostarcza na rynek od dawna, a jest to firma z dziewięćdziesięcioletnią tradycją.

Warto dbać o swoje bezpieczeństwo Warto mieć dobre i sprawne wycieraczki, które mogą być potrzebne w każdej chwili i które nie powinny się zachować tak jak te opisane na początku artykułu.

Wpisy powiązane tematycznie:
    Nie znaleziono
  1. Seat Leon napisał(a):

    Wpis jest na blogu już dosyć długo, a jeszcze nikt nie dodał do niego komentarza...

    A co Ty sądzisz o tym, co napisałem?

Zostaw komentarz

Proszę pamiętać oraz przestrzegać politykę komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, napisz do mnie e-maila.