Seat Leon Cupra w Policji!

Dodaj komentarz

Po serii wpisów związanych z Leonem Cupra, a dokładniej po wpisach:

Przyszedł czas na kolejny wpis o tej sportowej wersji Leona. Jak można przeczytać w tytule Seat Leon Cupra jest z powodzeniem wykorzystywany przez polskich policjantów, ale to jeszcze nie wszystko. Rumuńska policja autostradowa od niedawna także jeździ takim samochodem. Ale po kolei…

Seat Leon Cupra w polskiej Policji

Tak jak już wspomniałem, polska drogówka wzbogaciła się o nowy bardzo szybki samochód, którym jest nie kto inny jak Seat Leon Cupra. W zasadzie nie jest nowością fakt, że policja jeździ Curpą, bo już od jakiegoś czasu nieoznakowane Leony pojawiają się w różnych regionach kraju. Ciekawostką jest fakt, jeden z tych samochodów został dodatkowo tuningowany i może teraz pochwalić się jeszcze lepszymi osiągami. Wydaje się to niemożliwe? A jednak…

Tuning polegał głównie na wymianie chipu sterującego pracą silnika. Przypomnijmy, że seryjny 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy miał już 240KM. Moc została podniesiona o 48 koni mechanicznych, by ostatecznie dać moc na poziomie 288KM, a moment obrotowy został podniesiony aż o 100 Nm. Osiągi tego auta są teraz zdumiewające, dlatego nie próbujcie uciekać przed żółtym policyjnym Seatem Leonem Cupra. 288KM pod maską (przy 5480 obr./min.), 438 Nm maksymalnego momentu obrotowego (przy 2725 obr./min.), do “setki” auto rozpędza się w niecałe 6 sekund, a prędkość maksymalna przekracza 250KM/h. Jak widać o nasze bezpieczeństwo na drogach będzie dbać prawdziwa bestia. Niech was nie zmyli tablica rejestracyjna. Auto ma być spotykane nie tylko w Warszawie, ale także w całej Polsce.

Już niedługo radiowóz ma przejść kolejne modyfikacje. Tym razem padnie na system rejestrujący oraz nagrywający. Dzięki niemu pomiar prędkości będzie możliwy nawet z odległości kilkuset metrów. Dodatkowo nowoczesny radar będzie mógł skontrolować prędkość samochodów jadących z naprzeciwka! Piraci drogowi, strzeżcie się nowego stróża prawa jakim jest żółty Seat Leon Cupra.

Cupra w szeregach rumuńskiej Policji autostradowej

Skoro polska policja posiada Seata Leona Cupra w swoich szeregach, to dlaczego nie miała by tego zrobić policja Rumuńska. W połowie 2009 roku Rumuńska policja autostradowa dostała Cuprę na kilkumiesięczne testy. Model jest specjalnie przystosowany do służby w organach ścignia, jednak osiągi auta pozostały bez zmian (w porównaniu z seryjnym modelem). Jak widać na zdjęciach mundurowy Leon prezentuje się bardzo dobrze. Po testach (kończących się w listopadzie 2009) auto zostało wcielone w szeregi policyjne i jest eksploatowane z wieloma sukcesami.
[ad#Google Adsense]

Przedstawiciele firmy Porsche Romania, która jest oficjalnym importerem marki Seat, twierdzą, że samochód sprawdzi się w swojej roli. A oto ich oficjalne stanowisko w tej sprawie: Cieszymy się, że mamy swój wkład w redukcję wypadków na autostradach – mówi Bogdan Militaru. Naszymi klientami są osoby, które preferują dynamikę i sportowy styl jazdy, jednak nie zachęcamy nikogo do łamania przepisów. W ten sposób uwydatniamy to, że zachęcamy do sportowej jazdy, jednak nie „poza” prawem.

[Not a valid template]

  1. Seat Leon napisał(a):

    Wpis jest na blogu już dosyć długo, a jeszcze nikt nie dodał do niego komentarza...

    A co Ty sądzisz o tym, co napisałem?

Zostaw komentarz

Proszę pamiętać oraz przestrzegać politykę komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, albo zadawania pytań jego dotyczących. Nie służą do reklamowania własnych stron ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie, napisz do mnie e-maila.